• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XIV Niedzielę Zwykłą - 05.07.2020r.

1. Przeżywamy XIV niedzielę zwykłą - pierwszą miesiąca. Porządek Mszy niedzielnych: w kaplicy M.B. Łaskawej - godz.: 830; 1200; 1900; w Tylicach godz. 1030. W tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa w Zgorzelcu.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po tej Mszy św. zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

3. Wczoraj, ostatnia grupa dzieci klas trzecich (7 osób) przystąpiła do I Komunii św. Dziękuję rodzinom tych dzieci za przygotowanie kaplicy także na dzisiejszą niedzielę. Dzieci zachęcam do praktykowania „białego tygodnia”.

4. Dzisiejsza niedziela - pierwsza miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie na plebanii z Różą Małżeńską.

5. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

· W poniedziałek bł. Marię Teresę LEDÓCHOWSKĄ

· W środę św. Jana z Dukli

· W sobotę św. Benedykta - patrona Europy

6. W piątek udajemy się na pielgrzymkę do Lichenia z osobami z Róży Różańcowej. Są w busie wolne miejsca, chętnych na wyjazd proszę o kontakt po Mszy św. Wyjazd w piątek o godz. 500.

7. Dziękuję za nieustanną opiekę i dbałość i nasz kościół pani Zofii WRÓBLEWSKIEJ. Dziękuję pani Grażynie SAROSIK za ufundowanie kompletu bielizny kielichowej.

8. W sobotę, 18 lipca, wyruszy z Markocic piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Hejnicach. Msza w lice o godz. 1500. Zapisy w parafii Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni. Szczegóły pielgrzymki na plakacie.

9. Kancelaria parafii czynna będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 - 6120625. W kąciku z gazetami jest też do nabycia książka pt. Rok Polski z Maryją. Jej cena to 15 zł.

10. Przyszła niedziela - II miesiąca. Zapraszam na spotkanie po Mszy niedzielnej w świetlicy „Pokolenie JP II” przy herbatce.

11. Kto chciałby posprzątać kościół na przyszłą niedzielę i ofiarować kwiaty, proszę zgłosić się do naszej pani kościelnej - pani Zofii.

12. W minionym tygodniu pochowaliśmy ś.p. Jerzego ŚLĘZAKA, mieszkańca Tylic. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

13. W minioną niedzielę zebrano na tacę 380 zł. Ofiary indywidualne 220 zł.