• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bractwo św. Józefa

E-mail Drukuj PDF

Czciciele św. Józefa w Kaliszu


10. lipca około godziny 6 rano grupa dwudziestu osób wraz z ks. proboszczem wyjechała z pod naszej kaplicy by oddać cześć św. Józefowi w łaskami słynącym sanktuarium w Kaliszu.
Po kilku minutach przerwy już na miejscu wszyscy wraz z innymi grupami pielgrzymów zebrali się na mszy św. o godz. 12. Przed Eucharystią uroczyste odsłonięcie obrazu i gromadzenie przed opiekunem Kościoła Świętego próśb, z którymi wszyscy tutaj przybyli, by tą szczególna Eucharystyczną Ucztę dobrze przeżyć.  Po Eucharystii czekał obiad, a po obiedzie cała grupa posilona i duchowo i fizycznie ruszyła by wraz z przewodnikiem zwiedzać Kalisz. Zabytkowych kościołów było tak wiele, że trudno zapamiętać – relacjonują uczestnicy. Po spacerze po najstarszym polskim mieście, zmęczeni lipcowym upałem uczestnicy wsiedli do busa by udać się w stronę domu, ale to jeszcze nie koniec.
Ok. godz. 16 pielgrzymi zostali wywiezieni w pole i to dosłownie, bo tam znajdował się prześliczny drewniany kościółek Narodzenia NMP właśnie na Pólku pod Bralinem.
Po „odpoczynku” w tym niezwykłym miejscu wszyscy zadowoleni i uduchowieni wrócili do Zgorzelca.